Dr. Masuku Ürün Görseli

Yüz Maskeleri ve Sivilceler

Cilt bakım endişelerimizi çözmeyi vaat eden ürün sayısına yetişmek zor. Tonerlerden tentürlere, serumlardan temizleme odasına, kibirlerimizin çoğunun kullanımı az anlaşılan ürünlerle doludur. Tüm cilt bakım ürünlerinin niyet ve amaçlarına sağlam bir kitap yazılmaya değer olsa da, burada zamanımızın sınanmış, go-to-solution: yüz maskeleri üzerinde odaklanıyoruz. Yüz maskeleri konusunu gevşetme ve salatalık göz kapakları oluşturuyor, ancak bunlar bir lüks merakından mı öteye gidiyor? Evet! Akne için yüz maskeleri cildinizi iyileştirmek için kullanılabilir; aynı zamanda sağlıklı bir pampering dozu sağlar. Çeşitli yüz maskelerini öğrenmek ve cilt bakım evlerindeki sıkıntılarınızı nasıl çözebileceklerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Yüz Maskeleri: Nedir bunlar?

Yüz, çok çeşitli cilt bakım özümleri maskeleyerek geniş bir yelpazede faydalar sağlar, ancak çekirdeğinde cildi korumak ve geliştirmek için kullanılırlar. Genel olarak konuşursak, maskeler 10-15 dakika yüzünüzde oturur, çünkü sihriniz cildiniz üzerinde çalışır. Sonsuz çeşitlilik gösteren maskeler var, ancak genellikle kil, çamur, aloe vera, uçucu yağlar ve şifalı otları içeren restoratif bileşenler içeriyor. Evde yaptığınız güzellik rutine eklemek için seçtiğiniz ürünü tezgah üstü (OTC) satın alabilirsiniz veya bir yüz bakımı esnasında estetik uzmanı tarafından uygulanan profesyonel düzeyde bir maske olabilir. İçeriğindeki maddelere bağlı olarak, yüz maskeleri sivilce ile savaşabilir, lekeleri iyileştirebilir, kirlilikleri giderebilir, gözenek boyutunu azaltabilir veya tonunu sindirir, besler ve cildi nemlendirir.

Farklı Yüz Maskeleri Çeşitleri

Merak ediyorsanız, “Yüz maskeleri akne için iyi mi?” Gözeneklerini tıkayan özelliklerini yansıtan söylentilerden korkuyor olabilirsiniz. Tıpkı diğer kozmetik ürünler gibi, yüz maskelerinin yararları ve sonuçları, malzemelerinin kalitesine bağlıdır. Formülde ve dokudaki pek çok varyasyonla, bir yüz maskesi seçmek ezici olabilir. Bazı farklı seçenekler şunlardır:

• Kil maskeleri: Bunlar sıkma ve sebum emici etkileri için kil, kaolin ve / veya bentonit içerir. Bu maskeler, cildin yüzeyine yağ ve kir çekecek şekilde tasarlanmıştır.

• Krem maskeleri veya jel maskeleri: Bu maskeler genellikle kuru ve kurutulmuş cildi nemlendirir ve serbest radikal hasarını onarır ve kollajen üretimini geliştirir.

• Eksfoliyasyon maskeleri: Cilt bakım rutininizde eksfoliyasyon kritik bir adımdır ve bu rahatlatıcı maskeler ölü deri hücrelerini yokederken kızarıklığı azaltmak üzere tasarlanmıştır. Bu maskelerin birçoğu ana eksfoliyatör olarak glikolik asit kullanır.

• Enzim maskeleri: Doğal meyve enzimleri donuk veya iltihaplı cildi tahriş etmeden iyileştirir.

• Soyma maskeleri: Bazen kauçuk maskeleri denilen bu macun benzeri karışımlar uygulandıktan sonra sertleşir ve çıkarıldığında soyulur.

• Tabak maskeleri: Tabak maskeleri veya bez maskeleri, Asya güzellik piyasasından gelir ve deriye bol miktarda aktif içerik katarak, daha iyi sonuçlar almak için sözü edilen maddeleri daha derine sokar.

• Gecelik maskeleri: İzin verilen maskeler genellikle jel veya krem ​​şeklinde bulunur. Onlar uyurken çalışırlar ve sabahları parlak cilde dönmenize izin verirler.

• Doğal maskeler: İnternet, şeker, yulaf ve bal gibi doğal içerikleri kullanarak kendi DIY yüz maskenizi hazırlamanız için birçok tarif içerir.

Akne Temizlemek İçin Yüz Maskesi Kullanmak

Akne silmek için doğru yüz maskesinin bulunması, cildinizin türüne bağlıdır :

• Kuru ya da kurutulmuş ciltler için, hidrasyon açısından zengin bir nemlendirme maskesi kullanın ve çamur veya kil içeren ürünlerden kaçının.

• Cildiniz yağlı ve tıkanmışsa, yabancı maddeleri çıkararak sivilceleri ortadan kaldıran bir yüz maskesi bulun. Kil maskeleri yağlı ve sivilceye eğilimli ciltler için en iyisidir.

• Hassas ciltler kırmızıya veya iltihaplanmış görünüyorsa, sakinleştirici ve yatıştırıcı bir maske bulmalısınız. Cildinizin iyileşme sürecini hızlandırmak için gül kalemi içeren besleyici bir ürün arayın.

• Normal cilt tipleri, amaçlanan kullanımına bağlı olarak çeşitli yüz maskeleri kullanabilir ancak aydınlıktaki soyma maskelerinden en çok fayda sağlamak için dururlar.

Yüz maskeleri herkes tarafından kullanılabilir (ve olmalıdır!). Benzersiz cilt türünüze göre formüle edilen doğru ürünü seçerseniz, duymuş veya okuduğunuz gözenek tıkanma sakıncaları hakkında endişelenmeniz gerekmez.

Sivilce Azaltıcı Yüz Maskesi İçindekiler

Doğru yüz maskesini bulmanın biraz karışık olabileceğini söylediğimiz zaman şaka yapıyorduk değiliz. Profesyonel bir yüz elde ederseniz, estetisyeniniz cildinizi analiz ettikten sonra sizin için bir ürün önerebilir – eğer şanslıysanız, onu satın alıp eve götürebilirsiniz. Çoğu durumda lüks böyle değildir, bu yüzden mağazadaki veya çevrimiçi yüz maskeleri için alışveriş yaptığınızda, bu sivilce ile mücadele eden yüz maskesi malzemeleri için gözünüzü açık tutun:

• Çay : Çay esanslı maskeler, cildi gençleştirmek ve gün boyunca biriken serbest radikalleri çıkarmak için C vitamini ve E ile cildinizi inceltir.

• Kahve : Kahve tekerleği cildinizin yenilenmesini başlatır ve cansız bir cilt canlandırır.

• Kömür : Bir mıknatıs gibi, kömür gözeneklerinizin en derinlerinden gelen kirleri de giderir.

• Kaolin veya Bentonit : Kil maskelerinde bulunur, bu detokslayıcı maddeler toksinleri atmakta ve kızarıklığı azaltmada harika bir iş çıkarır.

• Glikolik Asit : Bu öpolasyon makinesi, ölü deri çıkarmada, yeni hücrelerin büyümesini teşvik etmede ve gözenekleri temizleyerek akne eğilimli tipleri tedavi etmekte mükemmel bir yöntemdir.

• Salisilik Asit : Akne en büyük düşmanlarından biri olan salisilik asit, sivilceleri görünür bir başarı ile temizlemek ve önlemek için kullanılır.

• Benzoil Peroksit veya Koladyum Kükürt : Bu maddeler P. acnes bakterilerine saldırmak için yüz maskelerinde anti-bakteriyel ajanlar olarak kullanılabilir.

Yüz maskeleri sivilce için iyi mi?

Akneden kurtulmak için yüz maskesi kullanıyorsanız, doğru yoldan uyguladığınızdan emin olun. Yüz maskesi uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak için şu beş adımı izleyin:

1. Önce yüzünüzü yıkayın. Ürününüzü uygulamadan önce temizleyin ve pul pul dökün. Kirli bir yüzeye bir maske koyduğunuzda, yabancı maddeleri de engelleyebilir. Gözeneklerinizi açmak ve maske için mükemmel bir tuval yaratmak için bu adımda durulamak için ılık su kullanın.

2. Dikkatli bir şekilde uygulayın. Maskenizi uyguladığınızda ellerinizin temiz olduğundan emin olun, özellikle bir fırça değil parmaklarınızı kullanıyorsanız. Ürünü yukarı doğru hareketlerle eşit bir şekilde yaymak ve deride çekilmemek.

3. Ne kadar süre kaldığına dikkat edin. Bazı maskeler uzunca bir süre bekletilmekle birlikte, hepsi bu kadar uzun süre yıpranmış bir formüle sahip değildir. Örneğin, kil maskeleri cildin suyunu dehidrate edebilirler, nemlendirme maskeleri tıkanmış gözenekleri sarabilir. Ambalajınıza özgü talimatları okuduğunuzdan emin olun.

4. Cildinize kuru uygulayın. Maskenizi çıkardıktan sonra ovmamaya dikkat edin. Bunun yerine cildinizi yumuşak bir havlu ile yavaşça patlatın çünkü cildiniz bu kadar çekme veya emme eyleminden dolayı muhtemelen biraz hassastır.

5. Takip edin. Akne tedavinize devam etmek için cilt türünüz için tasarlanmış tonerler veya nemlendiriciler gibi kozmetik kullanın. Cilt yüz maskesini takiben daha emici olacak ve sivilce ile savaşan ürünlerinizden daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Yüz maskesi uygulamanızdan rutin olun. Maskeniz için fazladan bir 10-15 dakika ayırmak için haftada bir veya iki gün seçin ve güzellik rejimini planlarken o günleri tutarlı tutmaya çalışın (rutin duruma bağlı olarak daha sık bir yüz maskesi kullanabilirsiniz ve cilt bakım endişeleri). Arkanıza yaslanıp gevşemek ve destress yapmak için maske taktığınız zamanı kullanmanızı öneririz . Kendinize, kendi evinizin konforunda spa benzeri bir lüks hissi vermek için denklemin üzerine bir mum veya kadeh şarap ekleyin.

Yüz Maskeleri: Akne için iyi

Akne azaltıcı yüz maskeleri cildinizin temizlenmesinde dikkate değer derecede etkili olabilir. Uygulaması kolaydır, kullanımı eğlenceli ve sonuç verme konusunda mükemmel. İyi bir yüz maskesi uygulandığında, cildiniz tek bir kullanımdan sonra sıkılır ve tonlanmış olur. Üstelik akne için yüz maskeleri aşırı yağın çıkarılmasına, gözeneklerin boyutunun düşürülmesine ve ciltteki yabancı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Cildinize ihtiyacı olan besleyici bir ürün bulmak için jel ve kremler, ithal kağıtlar ve gece teklifleri arasından seçiminizi yapın. Maskenizin etkililiğinin yalnızca dokusuna değil içerdiği içeriklerine bağlı olduğunu unutmayın. Bir dahaki sefere cildinize biraz TLC vermek istediğiniz sivilceleri azaltmak için yüz maskesi kullanın – harika hissediyorlar ve siz de harika görünmenizi sağlayabilirler!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )