Dr. Masuku Ürün Görseli

Cilt maskeleri işe yarıyor mu?

Yüz maskeleri yaşamdaki küçük zevklerden biridir – eve döndüklerinde ışıltılı kokteyller satın alıp yüksek bel kotlarınızı çıkarmak gibi. Ancak yüz maskeleri bir şey yapıyor mu? Kendilerini iyi hissettiklerini ve bazı sert lüks duygular verdiklerini biliyoruz. Demek istediğim, sadece bir yüz maskesi içeren alışılagelmiş geleneği düşün. Kapıyı dışarı çıkarmaya çalışırken etrafımızda acele ederken çoğumuz tokat atmıyor. Şımartıcı tür bir deneyim. Genellikle mumlar ya bir kadeh şarap karışır. Genellikle en çok sevdiğin pantalonun içindeydin ve planlar muhtemelen (heyecanlı olarak) iptal edildi, yani bütün akşamı ama etrafında dolgun bir şey yapacak ve dondurucudaki tüm dondurulmuş yiyecekleri bitirecek bir şeyin olmadığı anlamına geliyor.

Ancak çamurdan çamur çeşitlerine, çarşaf ve krem ​​seçeneklerine kadar çeşitli maskeler kullandığımızdan herhangi biri aslında çalışıyor mu? Gerçekten de sözlerini yerine getiriyorlar mı? Demek istediğim, yüzündeki çamur İzlanda’daki bir yanardağdan gelebilir, ancak gözeneklerinizi gerçekten sıktıracak ve kiri uzaklaştıracak mı? Araştırmak için, dermatologlar ses çıkarıyordu. Yüz maskeleri gerçekten işe yarayıp yaramayacağınızı merak ediyorsanız, önceden okuyun!

Papalıklardan keçi sütüne kadar yüz maskesinin pazarladığı tüm eğlenceli malzemeleri okurken cildinizin aslında bu besin maddelerini emip içmediğini mi yoksa sadece yüzünüzde bulaştırıp sonra yıkayıp temizlemediğini merak etmeniz gerekir ? Peki, hepsi de ne tür maddelerden bahsediyoruz bağlı.

“En önemli ilke bir maskenin losyon, serum, krem, merhem gibi cildin görünümünü veya kalitesini iyileştirmek için” aktif maddeleri “veren başka bir ‘araç’ olmasıdır” diyor Dr. Neal Schultz, NYC dermatologu ve BeautyRx’in yaratıcısı, Koşuşturma ile bir röportajda paylaşıyor. Dolayısıyla, losyonlar ve serumlardaki emilimi mümkün olan maddeler maskelerde de emilir; ancak bir ekstra solvent yardımıyla.

“Birçok maskeler teslim maddesi ve solvent gibi davranan butilen glikol içerir ve cilt daha fazla diğer malzemelerle emmesini sağlar,” Dr David Lortscher, CEO ve Kurucu Curology, koşuşturma ile paylaşır.

Ancak ayrıca, yalnızca aktif veya “ana” bileşenlerin emildiği unutulmamalıdır. Dolayısıyla maske cilt hücrelerini hedeflemek için bir smoothie harmanı gibi bir şey kullanmayı vaat ederse, bunun olasılığı eğlenceli faktördür (‘hayır, ben kiviyi giyiyorum!’) Daha fazla bir dermatolojik faktördür. Dermatolog Doktor Bay Dhaval G. Bhanusali, “Cildiniz maske bileşenlerini emer ancak genelde yalnızca aktif bileşenlerin yalnızca küçük bir kısmı cilde emilir” diyor. “Cildin dış tabakası olan epidermis bizi çevremizden korumak için harika bir iş çıkarıyor.Ne yazık ki, bu da ürünlerin daha derin katmanlara kolayca nüfuz etmesini sağlamak zor” dedi.

Sonuçta, beklediğiniz şeyle gerçekçi olmanız gerekiyor. Etiketteki ana aktif maddelere göz atın ve yalnızca üstteki ürünlerin cildinize nüfuz edeceğini ve geri kalanın yenilikçi bir şekilde fazladan olabileceğini varsayın.

Satın alacak yeni maskeler ararken, dikkat etmeniz gereken düzenli üç cilt bakım rutini yapmanız gereken önemli maddeler vardır. “İlki, yorgun ve daha yaşlı görünmesini sağlamak için ölü hücreleri renksizleştirmek, tıkanmak ve renk değişikliği yapmak için kimyasal exfoliants (glikolik, laktik, retinol) ve diğer cilt bakım ürünlerinde yapmaları beklenen şeyleri yapmasını engellemek” Dr Diye açıklıyor Schultz.

İkincisi, cildi prematüre yaşlanmaya ve kirleticiler gibi tehlikeli radikal hasarlara karşı koruyan topikal antioksidan (özellikle Vitamin C) dir. “Ayrıca C vitamininin kollajen üretimini arttırarak cildi arıtılan tek antioksidan olduğunu ve aşırı kahverengi melanini azaltarak cilt tonunu da yükselttiğini de belirtmek önemlidir” dedi.

Son olarak, “daha fazla kollajen, hiyalüronik asit ve hatta cilt tonusu elde etmeye yardımcı olan” peptitleri araştırmanız gerekir. Dr. Schultz’a göre.

Tüm bu maddeleri bir maske içinde bulmak zor olabilir, bu nedenle bunları günlük cilt bakım rejimine de yayabilirsiniz. Bhanusali, “Temizleyiciler için gliserin ve papatya gibi şifa verici maddeler harika” dedi. “Yüzünüzü yıkadıktan sonra UV ışınlarından kaynaklanan çevresel hasarın dengelenmesine yardımcı olan antioksidanlar (C ve E vitamini düşünüyorum) ile serum uygulayabilirsiniz. Son olarak, gece boyunca retinol veya retinoidleri içeren ürünler (Vitamin A ), hücre yenilenmesi, kollajen uyarımı, vaskülaritenin azaltılması ve gözeneklerin görünümünün iyileştirilmesi için mükemmeldir. ” Eğer bu maddelerden bazılarıyla bir maske bulursanız, gerçek anlaşma olduğunu anlayacaksınız!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )